پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

يکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 May 29
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۴۸۹۳۵
تاريخ انتشار: ۰۲ دي ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده انزلی در مجلس:
رشت- نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به اقدام غیرقانونی وزارت نیرو مبنی بر افزایش حریم تالاب، گفت: این اقدام غیر قانونی است و نباید به خاطر عده ای به حریم تالاب تجاوز کرد.

 احمد دنیا مالی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه بررسی وضعیت تالاب‌های گیلان با طرح این پرسش که چرا یک شبه ۱۰ هزار هکتار به حریم تالاب انزلی اضافه شده است، گفت: آب منطقه‌ای باید پاسخ دهد که این اضافه شدن چه مبنایی دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه به چه حقی زمین‌های مردم ساکن اطراف تالاب انزلی به نام وزارت نیرو زده شد، ادامه داد: این قانون که در سال ۹۳ تصویب شد برخلاف قانون است.

وی با بیان اینکه چرا موافقت نامه اختصاص ۵۸۰ میلیارد تومان جهت احیای تالاب انزلی امسال مبادله نشده است، افزود: چرا وزارت نیرو در سال ۹۳ برخلاف قانون، بستر تالاب انزلی را ۱۰ هزار هکتار افزایش داد.

دنیا مالی با اشاره به اینکه چند هزار هکتار اراضی کشاورزی گیلان به حریم تالاب انتقال یافته است، تصریح کرد: بودجه‌ای که هفت سال پیش برای ساماندهی فاضلاب در نظر گرفته شده کافی نیست.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه اسکله شماره ۱۰ تالاب انزلی کاملاً غیرفنی احداث شده و باید برداشته شود، گفت: اگر رودخانه‌ها به موقع لایروبی شود زندگی مردم به مخاطره نمی‌افتد.

دنیا مالی با بیان اینکه وجود لاله تالابی در تالاب انزلی خطرناک‌تر از سنبل آبی بوده و کل تالاب را نیز فرا گرفته است، افزود: سازمان محیط زیست نباید به دنبال مبارزه مکانیکی باشد زیرا مبارزه بیولوژیک اثرگذارتر است.

وی با تاکید بر برخورد جدی با تالاب خوارانی که از تهران و سایر استان‌ها به گیلان می‌آیند، بیان کرد: نباید به خاطر چند آدم سوءاستفاده گری که به حریم تالاب انزلی تجاوز کردند زندگی چند هزار خانوار حاشیه تالاب را خراب کنیم.

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: