پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

چهارشنبه ۲۹ دي ۱۴۰۰ - 2022 January 19
كدخبر: ۱۴۷۶۵۱
تاريخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
فلاحی با اشاره به مذاکرات هسته ای مطرح کرد
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیاستمداران کاخ سفید باید ضمانت عینی دهند که منافع ایران را با چالش روبرو نمی کنند و لغو تحریم ها را از خود کشور آمریکا شروع می کنند.

سارا فلاحی ، در خصوص اهمیت ارائه تضمین از سوی غربی ها در دور جدید مذاکرات هسته ای، گفت: با خروج ترامپ از برجام، اروپایی ها نقش پلیس خوب و بد را ایفا کردند و بر این اساس ایالات متحده دچار ضرر نشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس ایران اسلامی نیز مطابق مفاد برجام اقدام به کاهش اجرای تعهدات کرد تا دیگر کشورها نیز متوجه شوند برجام تعهدی دوطرفه است.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها نیز باید نشان دهند دنبال دریافت ضمانت از سوی آمریکا هستند، ادامه داد: در واقع برجام یک تعهد بین المللی است که همه کشورهای عضو آن باید متعهد به اجرای مفادش باشند. بنابراین آمریکایی ها باید برای بازگشت به توافقنامه، ضمانت هایی را ارائه دهند که در محافل قضایی دنیا قابل استناد و همچنین موجب پاسخگویی این کشور باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تضامین باید طوری دریافت شود که در صورت تخطی کاخ سفید، ضررهای فراوانی متوجه ایالات متحده شود، افزود: به عبارتی اروپایی ها نیز به عنوان طرف های برجامی باید به صورت دوجانبه از آمریکایی ها ضمانت دریافت کنند تا این کشور بداند به همه اعضای توافقنامه ضمانت داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین سیاستمداران کاخ سفید باید ضمانت عینی دهند که منافع ایران را با چالش روبرو نمی کنند و لغو تحریم ها را از خود کشور آمریکا شروع می کنند تا برچیده شدن آنها قابل مشاهده باشد./


send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: