پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - 2021 November 28
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۴۵۳۴۹
تاريخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده مردم قم در مجلس به بیان توضیحاتی درباره لزوم تصویب رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی برای اجرا شدن در ۶ ماهه دوم سال پرداخت.


احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در صحن علنی امروز یکشنبه ۲۵ مهر ماه در جریان بررسی لایحه رتبه بندی معلمان گفت: در حال حاضر تبصره یک ماده ۱۰۰ لایحه رتبه بندی معلمان در حال بررسی است. از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برای بررسی این لایحه تشکر می‌کنم. در اولویت قرار دادن دستور تقاضای بررسی لایحه رتبه بندی تقاضای نمایندگان مجلس است.

این نماینده مجلس افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی لازم برای بودجه این لایحه انجام شده است و بودجه برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفته شده است. این باید از ابتدای ۱۴۰۰ بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ اجرایی می‌شد، ولی، چون قانون لازم را نداشتیم و لایحه دولت دیر هنگام ارسال شد اتفاقی نیفتاد.

وی خاطر نشان کرد: باید این لایحه در مجلس تصویب و در ۶ ماهه دوم سال عملیاتی و اجرایی شود. در بودجه ۱۴۰۱ باید ردیف بودجه مشخصی در نظر بگیریم، زیرا اگر این لایجه تصویب نشود دوباره شاهد معلق ماندن این لایحه در سال ۱۴۰۱ خواهیم بود. باید تکلیف این لایحه مشخص شود تا هم در ۶ ماهه دوم اجرایی و هم در سال ۱۴۰۱ اجرایی شود و به تاخیر نیفتد.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: اگر گزارش کمیسیون ایرادی داشته باشد در جریان رسیدگی به کلیات رفع می‌شود. مجلس انقلابی باید جایگاه و شان معلمان را حفظ کند. نگاه مجلس به آموزش و پرورش در حال تغییر است؛ یعنی از نگاه هزینه‌ای به سرمایه‌ای در حال تغییر است.
send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: