پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 08
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۳۴۳۲۷
تاريخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
وزارت همکاری و روابط بین‌المللی آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای درباره حادثه خرابکاری نطنز و نقش عوامل خارجی در آن ابراز نگرانی کرد.

آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای نسبت به حادثه خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی آفریقای جنوبی، در این بیانیه، درباره احتمال دخالت خارجی ابراز نگرانی و در عین حال ابراز امیدواری شده که این اقدام بر گفت‌وگوهای برجامی وین تاثیر منفی نداشته باشد.

وزارت روابط بین المللی و همکاری آفریقای جنوبی امروز (جمعه) اعلام کرد: دولت آفریقای جنوبی با نگرانی در جریان حادثه رخ داده در روز ۱۱ آوریل ۲۰۲۱ در تاسیسات هسته‌ای نطنز و این احتمال که عوامل خارجی باعث آن شده باشند، قرار گرفته است.

در ادامه در اشاره به همزمانی این رخداد با گفت‌وگوهای برجامی وین، ذکر شده که «آفریقای جنوبی امیدوار است گفت‌وگوها بر اجرای کامل و موثر این توافق متمرکز باشد و تحت الشعاع پیامدهای حادثه اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز قرار نگیرد.

در پایان این بیانیه آمده است: مهم است که همه طرف‌ها حرکت ایجاد شده طی مذاکرات برجام در هفته گذشته در وین را برای پیگیری گام‌های مثبت به سمت یک نتیجه دیپلماتیک چندجانبه ادامه دهند.

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران بامداد روز یکشنبه (۲۲ فروردین) از حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن ( نطنز ) خبر داد و گفت: «خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.»

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: