پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 08
كدخبر: ۱۳۴۳۱۵
تاريخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تیراندازی مرگبار پلیس شیکاگو در آمریکا به یک نوجوان ۱۳ ساله که پس از ۲ هفته با انتشار ویدیویی فاش شد، اعتراضات مردمی را در پی داشت.

در پی گسترش اعتراضات عمومی در شیکاگو به تیراندازی پلیس به یک پسر ۱۳ ساله که باعث مرگ او شد، دفتر پلیس این شهر ویدیوی مربوط به لحظه تیراندازی را در وبسایت خود منتشر کرد.

به گزارش یورونیوز، در این ویدئو دیده می‌شود که این نوجوان که «آدام تولدو» نام داشت، ثانیه‌هایی قبل از آنکه افسر پلیس به سمت او شلیک کند، دستانش را بالا می‌برد.

حادثه تیراندازی در ساعت ۳ بامداد ۲۹ مارس (۹ فروردین) روی داده است.

در آن روز «آدام تولدو» که اسپانیایی‌تبار بود به همراه یک نوجوان دیگر که ۲۱ سال داشت، در مواجهه با پلیس با پای پیاده از محل فرار می‌کنند. جوان ۲۱ ساله نیز درنهایت از سوی پلیس دستگیر شد.

بر خلاف ادعای پیشین پلیس مبنی بر اینکه «آدام تولدو» در زمان شلیک پلیس اسلحه در دست داشت، در این ویدیو به وضوح دیده می‌شود که او چیزی در دست ندارد و دستانش را بالا برده است؛ با این وجود یک افسر پلیس به نام «اریک استیلمن» به سمت این نوجوان شلیک می‌کند.

دفتر پاسخگویی پلیس غیرنظامی در ابتدا حاضر به انتشار این فیلم نبود و بهانه آن را تیراندازی به یک فرد زیر سن قانونی اعلام کرده بود؛ اما درنهایت پس از درخواست شهردار و نهاد ناظر بر فعالیت پلیس، این ویدئو را منتشر کرد.

بر اساس این ویدئو، از زمانی که «آدام تولدو» از خودروی پلیس پیاده می‌شود تا زمانی که به سمت این نوجوان ۱۳ ساله شلیک می‌کند، ۱۹ ثانیه طول می‌کشد.

انتشار تصاویر این شلیک و نتایج دیگر تحقیقات درباره این حادثه در زمانی انجام می‌شود که در مینیاپولیس یک افسر دیگر یعنی «درک شووین» به دلیل قتل «جورج فلوید» در حال محاکمه است.

علاوه بر این، پلیس مینیاپولیس به تازگی یک سیاهپوست دیگر به نام «دانته رایت» را نیز در حومه این شهر به ضرب گلوله کشته است.

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: