تب کریمه کنگو
آخرین اخبار از مبتلایان تب کریمه کنگو
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۶۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که با توجه به ایام محرم، افراد توصیه‌های دامپزشکی را باید جدی بگیرند.
كدخبر: ۱۵۹۴۳۶
تاريخ: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

سید محمد آقامیری گفت: بنابر آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت ۶۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که ۵ نفر جان خود را از دست داده اند که این امر روند کاهش را نشان می‌دهد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، به گفته او، در بحث طرح تشدید نظارت بهداشتی ایام‌محرم در تمام استان‌ها اقداماتی انجام دادیم چرا که در این ایام‌همانند عید قربان امکان قربانی در یک محل وجود ندارد و بیشتر کارما آموزش و ترویج است.

آقامیری می‌گوید: افرادی که در کنار جاده یا حاشیه شهر‌ها بخواهند کشتار انجام دهند، مطابق قانون برخورد می‌کنیم و اخیرا در استان فارس بیش از ۱۱ واحد مرکز غیرمجاز تعطیل کردیم و در سایر استان‌ها آمار تعطیلی مراکز غیرمجاز دام در حال جمع اوری است.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به فعالیت کنه‌ها در فصل گرما به افراد توصیه می‌شود که همچنان توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

با توجه به آنکه ترشحات و خون دام علت اصلی بیماری‌های مشترک دام و انسان از جمله تب کریمه کنگوست، ساطمان دامپزشکی توصیه کرده که افراد ضمن توزیع گوشت با دستکش، از خرید گوشت کنار جاده امتناع کنند.