پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 04
كدخبر: ۱۷۷۴۲۸
تاريخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز گفت: هیأت رئیسه مجلس ثبت استیضاح وزیر امور خارجه را تأیید نکرده است.

اولین واکنش دولت به خبر استیضاح وزیر خارجه در مجلس

خبرآنلاین نوشت: در روزهای اخیر، خبر استیضاح حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم توسط پارلمان نشینان رسانه ای شد. محمود عباس زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ‌ملی‌ و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر، انفعال دستگاه دیپلماسی در مقابل مقامات عربستان و موضوع جنگ غزه را از علل طرح این استیضاح عنوان کرد.

اما دو روز بعد از انتشار آن،کمیسیون امنیت ملی مجلس با تکذیب خبر اعلام کرد: «استیضاح مذکور اگرچه از سوی یکی از اعضای این کمیسیون مطرح شده اما در همان کمیسیون هم به طور جدی مطرح نبوده است.» نصیرایی نماینده طبس و فردوس نیز خاطرنشان کرد: «قطعا و یقیناً قاطبه نمایندگان این حرکت را دنبال نکردند و نمی‌کنند.»

به نظر می رسد عباس زاده مشکینی طراح استیضاح وزیر خارجه بود که درخواستش به حدنصاب امضای نمایندگان مجلس نرسیده است.

در این راستا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه کشور در نشست امروز خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره تعامل وزارت خارجه و مجلس و اخبار منتشر شده مبنی بر استیضاح وزیر خارجه عنوان کرد: هیأت رئیسه مجلس ثبت این استیضاح را تایید نکرده و تعامل دستگاه دیپلماسی با مجلس خوب و سازنده است و مشورت‌ها و گفت‌وگوها به خوبی انجام می‌شود. مجلس وظایف ذاتی نظارتی خود را انجام می‌دهد. در مورد فلسطین مشورت و تبادل نظر بین مجلس و وزارت خارجه وجود دارد.

وی ادامه داد: در چارچوب مشورت‌ها بعضا نشست‌هایی را فراکسیون‌های مجلس با وزیر خارجه در داخل وزارت خارجه و مجلس برگزار می‌کنند. دیروز وزیر خارجه مهمان کمیسیون امنیت ملی بود. همکاری‌ها هم افزاست.
send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: