پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 04
كدخبر: ۱۷۷۳۸۳
تاريخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
گوگل برای رقابت با مایکروسافت، حل گام‌به‌گام مسائل ریاضی را به چت‌بات هوشمند خود یعنی بارد اضافه می‌کند.

حل گام‌به‌گام مسائل ریاضی با این چت بات

به گزارش پارسینه و به نقل از زومیت، گوگل به‌تازگی سیاست محدودیت سنی خود را برای استفاده از چت‌بات گوگل بارد که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند کاهش داده است. این کاهش محدودیت به صورت عمده برای نوجوانان کشور‌های غیر اروپایی منتخب اعمال شده است. در عین حال غول فناوری آمریکایی قابلیت‌های حل مسئله ریاضی را در چت‌بات خود گسترش داده.

طبق آخرین بیانیه‌ی گوگل در صفحه‌ی آزمایشی گوگل بارد، اکنون این چت‌بات مانند ربات حل مسئله‌ی مایکروسافت توانایی توضیح گام به گام مسائل ریاضی به کاربران را دارد. این ویژگی درحال‌حاضر تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

فرقی نمی‌کند که کاربران از گوشی، لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنند، گوگل بارد در هر صورت به آن‌ها کمک خواهد کرد تا مفاهیم ریاضی را درک کنند و با تمرین بیشتر روی آن‌ها مسلط شوند. همچنین چت‌بات موردبحث تنها به نمایش راه‌حل مسائل اکتفا نمی‌کند بلکه مرحله‌به‌مرحله به کاربران توضیح می‌دهد تا چگونه به جواب نهایی برسند و کدام راه می‌تواند برای آن‌ها بهتر باشد.

بارد علاوه‌بر ارائه‌ی توضیحات مفصل درباره‌ی مسائل ریاضی، می‌تواند داده‌هایی را که در طول مکالمه بین کاربر و خودش ثبت شده است، به‌صورت نمودار و جدول‌‌هایی منظم به کاربر نمایش دهد.

گوگل علاوه بر به‌روزرسانی‌های منظم چت‌بات بارد، در دیگر حوزه‌های هوش مصنوعی هم حرف‌هایی برای گفتن در مقابل رقبا دارد. یکی از نمونه‌ها که می‌توان به آن اشاره کرد مدل بزرگ و مورد انتظار Gemini است که از آن به‌عنوان سرسخت‌ترین رقیب ChatGPT-4 نام برده می‌شود.
send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: