پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 February 21
كدخبر: ۱۷۰۶۱۰
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده اراک پیرامون کمبود عرضه و افزایش قیمت مرغ، کمیسیون کشاورزی را مامور کرد تا نسبت به تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر این موضوع جلسه‌ای را تشکیل دهد.
محمدحسن آصفری در تذکری شفاهی در جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرها مرغ کمیاب شده است و یا با قیمت بسیار بالا عرضه می‌شود، وزارت جهاد کشاورزی باید تکلیف مرغ را روشن کند. سرپرست این وزارتخانه قبلا رئیس دامپزشکی کشور بوده است اگر برنامه‌ای برای اداره این وزارتخانه دارد باید در وهله اول تکلیف مرغ را روشن کند.

وی در ادامه اظهار کرد: مرغ از سفره مردم پر کشیده است در شرایطی که اقتصاد مردم تحت فشار است و قیمت کالاهای اساسی بسیار بالا رفته، مرغ نیز در حال حذف شدن از سفره مردم می‌باشد در حالی که مرغ برای سفره اقشار متوسط و محروم جامعه است اگر قرار باشد این کالا از سفره مردم حذف شود چه کالایی جایگزین آن خواهد شد؟ انتظار می‌رود دولت تکلیف مرغ را روشن کند. نگذارید قیمت مرغ بالا برود، اجازه ندهید مرغ از سفره مردم پر بکشد.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که اداره جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر آصفری بیان کرد: از رئیس کمیسیون کشاورزی خواهش می‌کنم مساله‌ای که آقای آصفری فرمودند را با جدیت دنبال کنند چرا که به ما نیز مراجعات زیادی راجع به قیمت مرغ شده است. کمیسیون کشاورزی جلسه‌ای برگزار کرده و این موضوع را تعیین تکلیف کند. از طرف دیگر انتظار می‌رود کمیسیون اقتصادی پیرامون صف‌های نان جلسه‌ای تشکیل دهد.

وی تاکید کرد: کمیسیون‌های کشاورزی و اقتصادی بحث مربوط به مرغ و نان را با جدیت دنبال کنند.

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: