پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 23
كدخبر: ۱۵۹۵۰۱
تاريخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نتیجه مذاکرات دوجانبه پوتین و اردوغان؛
الکساندر نواک گفت: پوتین و اردوغان در نشست مشترک به این توافق رسیدند که بخشی از هزینه واردات گاز از روسیه به روبل پرداخت شود.
 به نقل از سی.ان.ان ‌، در این دیدار دوجانبه، دو رهبر توافق کردند که ترکیه پرداخت بخشی از وجوه واردات گاز روسیه را به روبل آغاز کند.

الکساندر نواک؛ معاون نخست وزیر روسیه پس از این نشست دوجانبه به خبرنگاران گفت: در روند مذاکرات،آنها موافقت کردند که تا حدودی شروع به پرداخت به روبل برای تامین گاز کنند.
وی افزود: ما در مورد نقل و انتقال به ارزهای ملی صحبت می کنیم و در مرحله اول بخشی از منابع به روبل روسیه پرداخت می شود. این واقعاً یک مرحله جدید و فرصت جدید،  برای توسعه روابط پولی و مالی ما است.

معاون نخست وزیر روسیه گفت که پوتین و اردوغان در مورد ایجاد یک بلوک بانکی مالی "به منظور توانمندسازی شرکت های تجاری و شهروندان روسی برای پرداخت پول در طول سفرهای توریستی" به توافقاتی دست یافتند و آنها همچنین توافق کردند که علیه سازمان های "تروریستی" در سوریه همکاری کنند.

 

بیانیه مشترک منتشر شده توسط کرملین

بر اساس این بیانیه، آنها همچنین بر "اهمیت حفظ وحدت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه" تاکید کردند.
کرملین اعلام کرد: پوتین و اردوغان در مورد مسائل منطقه ای بر اهمیت اساسی روابط صادقانه، صریح و نزدیک بین روسیه و ترکیه برای دستیابی به ثبات منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

رئیس جمهور روسیه و همتای ترکیه ای خود برای برگزاری نشست بعدی شورای همکاری عالی روسیه و ترکیه در ترکیه به توافق رسیدند.

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: