پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 24
كدخبر: ۱۵۹۳۶۶
تاريخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چمران از اقدامات خوب برای ماه محرم در پایتخت خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدامات خوبی در شهر برای استقبال از ماه محرم صورت گرفته است و امیدواریم که این فضا به معنویت و روحانیت بیشتر شهر کمک کند.

مهدی چمران در هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در شهر برای استقبال از ماه محرم و همزمان با این ماه صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد که این فضا به معنویت و روحانیت بیشتر شهر کمک کند و بتوانیم از ایثارگری های سرور شهدا درس بگیریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هنوز تهران در معرض خطر سیل است، اظهار کرد: امیدواریم با پیش بینی های مدیریت شهری، اتفاقی در شهر رخ ندهد. شهرداری لایحه ای در خصوص رواناب ها داشت که برای انجام اصلاحات، این لایحه را پس گرفت؛ سیلاب ها نیز باید به این لایحه اضافه شود.

وی با بیان اینکه برخی مسیل ها به بزرگراه و خیابان تبدیل شده است، تصریح کرد: در بزرگراه شهید باکری میزان زیادی سیلاب جاری شد اما چون برای عبور آن فضایی پیش بینی شده بود حادثه ای رخ نداد، اما اتفاقات کن، امامزاده داوود و دارآباد هشداری برای ما بود تا در این زمینه آماده باشیم. باید مطالعات گذشته را مجددا در دستور کار قرار داده و بررسی و پیگیری کنیم تا پیشگیری در این زمینه صورت بگیرد.

چمران تأکید کرد: پیشگیری تنها گزارشات هواشناسی نیست و باید کاری کنیم که از رواناب ها به بهترین شکل استفاده کنیم، نه اینکه به شکل گل و لای به منازل و کسب و کار مردم آسیب بزند که این موضوع نیاز به برنامه ریزی دارد.

وی با بیان اینکه ممکن است این حوادث را مجددا شاهد باشیم، ابراز امیدواری کرد که برنامه ریزی صحیح صورت بگیرد تا از منابع آبی به درستی استفاده شود.

خبرنگار فریده صالحیان

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: