پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 27
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۵۷۵۴۱
تاريخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تقوی در تذکر شفاهی:
نماینده مردم تهران در مجلس، فلسفه ادغام وزارتخانه ها را کوچک سازی دستگاه ها و روان سازی کارها دانست و گفت: متاسفانه هیچ کدام از این اهداف محقق نشده اند و امروز در این بخش ها با مشکلات متعددی روبه رو هستیم.

 سیدرضا تقویدر نشست علنی امروز(چهارشنبه، یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری به اولویت ها بپردازد، اولویت هایی مانند اصلاح ساختار بودجه، اولویت نظام انتخاباتی، اولویت قانون صیانت از فضای مجازی، اولویت اصلاح ساختار اداری و اولویت تنقیح قوانین برخی از این اولویت ها به شمار می آیند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به برنامه دیروز مجلس نگاه کنید این سوال مطرح می شود که از صبح تا ظهر چه چیزی به دست آوردیم، ما در برابر خدا و خلق خدا مسئولیت داریم.

وی ادامه داد: در گذشته وزارتخانه راه و ترابری در مسکن و شهرسازی و وزارتخانه بازرگانی در وزارت صنعت و معدن ادغام شد، فلسفه این ادغام کوچک سازی دستگاه ها و روان سازی کارها بود اما هیچ کدام از این اهداف محقق نشده است و این طرح موفق نیست چرا که امروز گاهی بخشی از مسئولیت های بازرگانی را به وزارت صمت می دهیم و چون توفیقی در آن ندارد، مسئولیت اقلام معیشتی را به وزارت جهاد کشاورزی داده ایم.

تقوی با بیان اینکه وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت فقط باید به تولید بپردازند، گفت: متاسفانه امروز همه مدیران و کارکنان وزارت کشاورزی به کف بازار می روند تا توزیع را کنترل کنند و از تولید بازمانده اند و اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند دیگر نباید از وزارت جهاد کشاورزی انتظار تولید گوشت، لبنیات، گندم و دانه های روغنی را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: پیشنهاد من این است که وزارت بازرگانی را احیا کنیم و وزارتخانه های تولید محور به امر تولید بپردازند و وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی را از هم تفکیک کنیم چرا که یک وزیر به این همه کار و مسئولیت نمی رسد. یکی از عوامل موفقیت کوچک سازی کارها است./

پایان پیام


send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: