پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 27
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۵۷۵۳۶
تاريخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اعظمی در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از پاسخ محرابیان وزیر نیرو به سوالات نمایندگان در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

ذبیح الله اعظمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز ( سه‌شنبه 31 خردادماه ) کمیسیون متبوع خود، گفت: دستور کار نشست اول کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی خصوصا سازمان امور اراضی بود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس قانون هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی خارج از محدوده شهرها و روستاها ممنوع است و متخلفین به صورت مالی و جزائی محکوم می‌شوند، تصریح کرد: یکی از نواقص قانون این است که اراضی تغییر کاربری داده شده به حالت اول برگردانده نمی‌شوند و مقرر شد این نقص با اصلاح قانون برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه دستور کار نشست دوم کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس طرح 3 فقره سوال نمایندگان از وزیر نیرو بود، ادامه داد: حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند سوال خود را در خصوص عدم انتقال آب از بند کمال خان به چاه‌‍نیمه‌ها، انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان و حفر چاه برای استخراج آب‌های ژرف را از وزیر نیرو طرح کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه محرابیان در پاسخ به سوال آقای دهمرده اعلام کرد که دیپلماسی آب در دستور کار قرار وزارت نیرو قرار گرفته و طرح انتقال آب دریای عمان به صورت کامل مطالعه شده و بخشی از آن درحال اجرا است و در قانون بودجه 1400 برای آن ردیف اعتباری درنظر گرفته شده؛ همچنینی تعداد چاه‌های ژرف از سه حلقه به ده حلقه افزایش پیدا می‌کند.

وی، افزود: مقرر شد تعدادی از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست به همراه معاونین وزارت نیرو طی هفته جاری نظارت میدانی از زابل داشته باشند و در صورت عدم اقناع نماینده از اقدامات انجام شده سوال در صحن علنی طرح شود.

اعظمی با بیان اینکه سوال دیگر طرح شده از وزیر نیرو توسط میرزایی نماینده مردم اصفهان و در خصوص احیاء رودخانه زاینده رود بود، گفت: نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر نیرو قانع نشد و مقرر شد نشست و نظارت میدانی با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون کشاورزی و معاونین وزارت نیرو از حوزه رودخانه زاینده رود انجام شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: سوال پایانی مطرح شده در نشست امروز کمیسیون توسط ملک فاظلی نماینده مردم سراوان در زمینه تامین کمبود آب شرب مردم حوزه انتخابیه خود بود به گونه‌ای که 10 درصد از مردم سراوان از آب شرب سالم برخوردار نیستند و از آب ناسالم گودال‌ها استفاده می‌کنند.

وی افزود: وزیر نیرو وجود مشکلات را ناشی از کمبود اعتبارات دانست و مقرر شد اعضای کمیسیون و معاونین وی در جریان نظارت میدانی خود از شهرستان زابل از سراوان نیز بازدیدهایی را داشته باشند./

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: