پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 27
آخرین اخبار
كدخبر: ۱۵۷۵۱۸
تاريخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
امروز صبح بعضی سایت‌های اینترنتی شاخص برای کاربران در سراسر جهان، برای مدتی از دسترس خارج شدند. اتفاقی که برای بسیاری از سایت‌های داخلی هم رخ داد. اما ماجرا چه بود؟
امروز صبح بعضی سایت‌های اینترنتی شاخص برای کاربران در سراسر جهان، برای مدتی از دسترس خارج شدند. این اختلال برای بعضی وب‌سایت‌های داخلی و خارجی به ویژه پایگاه‌های خبری نیز به وجود آمد.

آمازون، گیت‌لب و اسکایپ از جمله سرویس‌هایی بودند که در این مدت دچار اختلال در سرویس‌دهی شدند و دسترسی به آن‌ها برای ساعاتی غیرممکن بود.

این مشکل تنها درباره سایت‌های خارجی نبود و برخی از سایت‌های داخلی هم دچار مشکل شدند. برخی از کارشناسان این حوزه می‌گویند نزدیک به نیمی از سایت‌های داخلی هم برای لحظاتی از دسترس خارج شده بود.

تاکنون مسئولان زیرساخت درباره این اختلال چند ساعته واکنشی نشان ندادند. هم‌اکنون به نظر می‌رسد شبکه اینترنت کشور در وضعیت پایدار است و دسترسی به تمامی سایت‌های مذکور امکان‌پذیر است.

البته شرکت cloudflare در پیام توئیتری از اختلال در سرویس‌های خود خبر داد. به نظر می‌رسد این اختلال روی سایت‌های ایرانی اثرگذار بوده است و دلیل از دسترس خارج شدن بعضی سایت‌های ایرانی وخارجی همین موضوع بوده است. /تجارت‌نیوز
send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: