پایگاه خبری تحلیلی صبح تهران | sobheterhan.com

شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 17
كدخبر: ۱۳۳۷۹۷
تاريخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مقتدایی خبر داد؛
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از تدوین ‌آیین‌نامه قانون تسهیل ازدواج جوانان پس از ۱۵ سال خبر داد.


عباس مقتدایی ، با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس جهت اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، گفت: قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب سال ۱۳۸۴ بر روی زمین مانده بود که اقدامات نظارتی در مجالس گذشته هم کارساز نبود.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا از سه وزیر اقتصاد، راه و کشور که مسئول حسن اجرای این قانون هستند سوالاتی را مطرح کردم، متذکر شد: جلسه سوال از وزیر اقتصاد و امور دارایی چند ماه پیش در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد و وی قول داد که موضوع را پیگیری کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این قانون نیاز به آیین نامه دارد که متاسفانه تهیه نشده بود، اظهار داشت: وزارت اقتصاد با حضور همه دستگاه‌های مسئول جلساتی را در این زمینه برگزار و آیین نامه آن را تدوین و به نهاد ریاست جمهوری جهت تصویب در هیئت دولت ارسال کرد.

مقتدایی تصریح کرد: در واقع، با طرح سوال از وزیر اقتصاد در مجلس و پیگیری وزارت اقتصاد، این آیین نامه که سال‌ها بر زمین مانده بود، تدوین شد و عملا راه اجرای قانون تسهیل ازدواج باز شد.

وی با بیان اینکه امیدوارم دولت در اسرع وقت این آیین ‌نامه را تصویب و عملیاتی کند، گفت: سوال از وزرای کشور و راه درباره موضوع مذکور نیز در دستور کار کمیسیون فرهنگی است و هنوز موعد بررسی آن نرسیده است، اما در جلساتی که وزارت اقتصاد جهت تدوین و تهیه آیین نامه آماده کرد، نماینده های وزارتخانه های مذکور نیز حضور داشتند.

send بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: